Bashkia Rrogozhine

FORMULARI

Kryetari Z. Beqir Nuredini

Njoftime / Shpallje

Rrogozhinës i shtohen edhe 104 kontenier mbetjesh metalik, 1.1 m3. Kjo sasi e re i shtohet mbështetjes prej 100 kontenieresh plastikë 1.1 m3, 70 kontenierësh 240 L, 50 kontenierësh 120 L, 90 koshave rrugor dhe 140 koshave familjar. Rrogozhina së shpejti do të filloj ndarja e mbetjeve në burim dhe kompostimin e mbetjeve organike dhe bujqësore. Bashkia Rrogozhinë po modernizon sistemin e grumbullimit të mbetjeve me mbështetjen e projektit ‘Menaxhimi i Integruar i Mbetjeve të Ngurta dhe Ekonomia Ricikluese në respekt të Mjedisit në Shqipëri’, GIZ Shqipëri me mbështetjen e BMZ.

#iloverrogozhina, #qytetipaster, #mbetjetendara #giz

Orari zyrtar për kontaktime me zyrat e bashkise eshte  nga ora 08:00 – 16:00