Regjistri Kerkesave

Kryetar Z.Edison Memolla

R E P U B L I K A E SH Q I P Ë R I S Ë

BASHKIA RROGOZHINË

Në kuadër te programit te kredisë te lehtësuar me 3% interes Bashkia Rrogozhinë ju njofton se cdo qytetar mund të aplikojë pranë Zyrës se Mirqenies Sociale:

1. Faza e parë e aplikimit:

Cdo aplikant që ka mbushur moshën 18 vjec dhe familjet, që janë të regjistruara ne zyrat e gjendjes civile te Rrogozhinës, te cilat, ne momentin e aplikimit ,plotësojnë kushtet e përcaktuara sipas Ligjit 22\2018 “Për programet Sociale te Strehimit”, kanë te drejtë te paraqesin kërkesë për të përfituar nga programi “Subvencionimi I interesave të kredisë”

Aplikantët duhet të plotësojnë Formularin e strehimit Tip, prane Njësisë Administrative përkatëse , të cilat do ti bashkëlidhin edhe dokumentacinin si me poshtë :

-Deklaratën e vërtetësisë së informacionit te pasqyruar në formularin e strehimit , me anë të së cilës aplikuesit I bëhen të njohura dhe përgjegjësitë ligjore që ai ka në lidhje me dhënien e një informacioni dhe fakteve te rreme

- Kopjen e kartës se idenditetit të aplikuesit.

-Certifikatën familjare

Data e njoftimit 29.01.2020